Czerwony dron na stoisku targowym

W dniach 8-10 maja 2019 w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Warszawie odbyły się Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa – EUROPOLTECH 2019.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa zaznaczył swoją obecność na stoisku, gdzie zaprezentowana została oferta badawcza oraz system bezzałogowy do pozyskiwania wielospektralnych danych o terenie z pułapu lotniczego. System, który na co dzień jest rozwijany w Zakładzie Teledetekcji wziął również udział w konkursie o nagrodę „Złota Gwiazda Policji”, którego celem jest promocja produktów o najwyższej użyteczności dla służb policyjnych i formacji bezpieczeństwa państwa, charakteryzujących się nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi oraz unikalnymi walorami eksploatacyjnymi.

O targach EUROPOLTECH

EUROPOLTECH jest najważniejszą w Polsce imprezą targową poświęconą służbom porządku publicznego i służbom specjalnym. Targi są organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA w ścisłej współpracy z Komendą Główną Policji oraz we współdziałaniu ze służbami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, formacjami bezpieczeństwa państwa, Wojskami Specjalnymi i Żandarmerią Wojskową.

Targi EUROPOLTECH ze względu na swój charakter są dostępne jedynie dla profesjonalistów – uczestników konferencji policyjnej, przedstawicieli polskich i zagranicznych służb policyjnych, cywilnych i wojskowych formacji bezpieczeństwa państwa, polityków i urzędników administracji państwowej zajmujących się problematyką bezpieczeństwa. Ostatnią edycję odwiedziło ponad 4000 zwiedzających.

Podziel się wpisem