W dniach 19-20 maja 2016 roku w Instytucie Lotnictwa odbyło się 34. Posiedzenie Rady Zarządczej EREA (Association of European Research Establishments in Aeronautics) organizacji non-profit, zrzeszającej europejskie narodowe lotnicze instytuty badawcze, której członkiem jest również Instytut Lotnictwa.

Zapraszamy wszystkich ekspertów z branży lotniczej oraz branż pokrewnych na dwugodzinne otwarte seminarium, na którym zaprezentowane zostaną perspektywy na polu europejskich badań i innowacji w dziedzinie lotnictwa oraz kosmonautyki do roku 2050.

Do udziału w spotkaniu i prezentacji swoich koncepcji i wizji w powyższym temacie zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Instytutu Lotnictwa. Spotkanie rozpocznie Bruno Sainjon, Przewodniczący Stowarzyszenia EREA i dyrektor generalny instytutu ONERA z Francji.

Mając na uwadze niezwykły charakter i okoliczności spotkania wierzymy, że dla wielu z Państwa stanie się ono jedyną okazją do wymiany myśli i doświadczeń z przedstawicielami zarządzającymi największymi europejskimi jednostkami badawczymi sektora lotniczego i kosmicznego. W skład stowarzyszenia wchodzą przedstawiciele 14 instytutów badawczych z takich krajów, jak: Niemcy (DLR), Holandia (NLR), Francja (ONERA), Włochy (CIRA), Szwecja (FOI), Rumunia (INCAS), Czechy (VZLU) i wielu innych.

90. rocznica powstania Instytutu Lotnictwa była ważnym czynnikiem w decyzji o zorganizowaniu tego posiedzenia właśnie w Instytucie Lotnictwa. Posiedzenie Rady Zarządczej EREA połączone zostanie z obchodami jubileuszu, a członkowie zarówno Rady, jaki i Sekretariatu, wezmą udział w uroczystej Gali i Wielkim Balu Jubileuszowym, które odbędą się 20 maja.

Program spotkania otwartego:

19 maja, godz: 10:00 – 12:00

 • Powitanie
 • Wystąpienia:
  • Stowarzyszenie Europejskich Instytutów Badawczych (EREA)
  • Ministerstwo Rozwoju
  • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
  • Instytut Lotnictwa
 • Dyskusja

Spotkanie w języku angielskim.

Miejsce spotkania:
Instytut Lotnictwa
al. Krakowska 110/114
02-256 Warszawa, sala IKAR, budynek A (wejściowy)

Kontakt:
Witold Świeczak
tel.: (+ 48) 22 846 00 11 wew. 542
e-mail: witold.swieczak[at]ilot.lukasiewicz.gov.pl

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 13 maja 2016 roku.

Podziel się wpisem