Droniada 2019

W dniach 5-8 czerwca 2019 w Aeroklubie Śląskim w Katowicach (lotnisko Muchowiec) odbyła się szósta edycja popularnej Droniady. Droniada to poligon technologiczny, na którym konstruktorzy mogą w praktyce zaprezentować swoje rozwiązania użytkownikom i potencjalnym inwestorom. W konkursie wzięły udział czteroosobowe zespoły akademickie, które musiały połączyć wiedzę z robotyki, teleinformatyki, geoinformacji, elektroniki i lotnictwa.

W tegorocznej edycji Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa wystąpiła jako partner wydarzenia i sponsor nagrody specjalnej w wysokości 5 tys. zł, którą przyznano zespołowi Politechniki Śląskiej AI – METH za najszybsze i poprawne zidentyfikowanie poszukiwanego pojazdu na podstawie koloru karoserii w konkurencji „Auto na Radio – znajdź, śledź samochód i wysyłaj jego współrzędne”. Nagrodę wręczył osobiście zastępca dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, Sylwester Wyka.

Dodatkowo, przyznano również nagrodę premium w postaci płatnego stażu, którą otrzymał zespół Koło Naukowe Awioniki Melavio z Politechniki Warszawskiej.

Całkowita pula nagród w konkursie Droniada wyniosła 60 tys. złotych. I miejsce w konkursie Droniada zdobył zespół Koło Naukowe Awioniki Melavio, II miejsce – zespół WUThrust (również z Politechniki Warszawskiej), a III miejsce: PŁ Raptors.

Podziel się wpisem