Liczne atrakcje czekają w tym roku na pasjonatów lotnictwa podczas XV Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom 2017, które odbędą się w dniach 26-27 sierpnia 2017 na terenie lotniska 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego im. kpt. Żwirki i Wigury. Podniebnym akrobacjom towarzyszyć będą liczne wystawy edukacyjne związane z polskim lotnictwem i kosmonautyką. Instytut Lotnictwa, w ramach stoiska Polskiej Agencji Kosmicznej, będzie promować projekt polskiej rakiety ILR-33 „Bursztyn”.

Tegoroczny Air Show Radom odbywać się będzie pod hasłem 85. rocznicy brawurowego zwycięstwa Polaków – kapitana pilota Franciszka Żwirki i inżyniera Stanisława Wigury w 1932 roku w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge.

Goście imprezy, oprócz lotniczych akrobacji, będą mogli obejrzeć ekspozycję samolotów i śmigłowców, sprzęt wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, a także zapoznać się z potencjałem uczelni, instytucji wojskowych oraz firm związanych z obronnością.

Instytut Lotnictwa, na zaproszenie Polskiej Agencji Kosmicznej, przybliży zwiedzającym własny projekt, realizowany w Centrum Technologii Kosmicznych – rakietę ILR-33 „Bursztyn”. Udział w wystawie ma na celu promowanie osiągnięć w obszarze technologii rakietowych w kontekście wynoszenia obiektów kosmicznych oraz przenoszenia ładunków bojowych.

Więcej informacji o Air Show Radom 2017: http://airshow.wp.mil.pl/.

Wstęp na wydarzenie za okazaniem bezpłatnej karty wstępu:  http://airshow.wp.mil.pl/artykuly/bkw/2017-07-31-bezpatne-karty-wstepu-dostepne-od-1-sierpnia-br/.

Podziel się wpisem