Instytut Lotnictwa i firma DES ART Sp. z o.o. mają przyjemność zaprosić Państwa na otwarte spotkanie pt. „Środowisko Altair HyperWorks do symulacji MES”.

Pakiet HyperWorks składa się z około 30 różnych narzędzi. Jego programy można wykorzystywać do tworzenia i edycji modeli MES, opracowania i prezentacji wyników, analiz liniowych i nieliniowych, optymalizacji strukturalnej, obliczenia dynamiki układów ciał (MBD) i przepływów (CFD) oraz symulacji procesów produkcyjnych, jak tłoczenie blach i wyciskanie profili.

Programy pakietu współpracują z większością dostępnych obecnie na rynku silników MES, np. Abaqus, Ansys, LS-Dyna, Fluent, Nastran i in.

Spotkanie odbędzie się 23 maja 2014 r. (09:00-15:00) w Instytucie Lotnictwa, Al. Krakowska 110/114, 02-256 Warszawa, bud. B, sala Sołtyka (I piętro) i sala A (I piętro).

Agenda spotkania:

Część I – Prezentacja i life demo, godz. 9:00-11:00, bud. B – sala Sołtyka
•    Struktura pakietu HyperWorks i jego system licencjonowania
•    Preprocesor HyperMesh jako uniwersalna platforma do tworzenia modeli numerycznych
•    Wszechstronna rodzina silników (solver implicit & explicit)

Część II – Warsztaty przy komputerach, 11:30-15:00, bud. B – sala A
•    HyperMesh jako rdzeń procesów CAE – szkolenie z obsługi preprocesora HyperMesh

Udział bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie uczestnictwa, poprzez wypełnienie i przesłanie mailowo formularza zgłoszenia (ZAŁĄCZNIK) najpóźniej do dnia 16 maja 2014 r., na adres e-mail malgorzata.wojtas@ilot.edu.pl.

Prosimy też o podanie informacji, czy Państwo wezmą udział w części I, II czy w całym spotkaniu, decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu.

T. +48 58 772 74 48
M. +48 601 150 696

Podziel się wpisem