Stoisko

W dniach 17-18 maja 2019 w Bydgoszczy odbywa się XII Międzynarodowa Wystawa AIR FAIR 2019, na której, jak co roku, swoje osiągnięcia i ofertę badawczą zaprezentuje Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa. Organizatorem imprezy są Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A.

Pierwszy dzień wystawy przeznaczony jest dla wystawców branżowych oraz zaproszonych gości. Na AIR FAIR co roku prezentuje się 100 firm z całego świata m.in. Niemiec, Włoch, Danii, Ukrainy, Rosji oraz Izraela czy Stanów Zjednoczonych. Firmy reprezentują sektor lotniczy, zarówno wojskowy jak i cywilny. Tradycją wystawy jest także przyznawanie nagrody AIR FAIR dla firm za szczególne osiągnięcia w dziedzinie innowacji.

Drugi dzień Air Fair jest dniem otwartym. Teren wystawy odwiedzają wówczas miłośnicy lotnictwa z całej Polski. Impreza promuje miasto Bydgoszcz i region. Na zwiedzających będą czekać występy artystyczne i pokazy sprzętu, m.in. myśliwców MiG-29 czy Su-22.

Na tegorocznej edycji AIR FAIR, zwiedzający stoisko Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa będą mogli zapoznać się z działalnością badawczą placówki m.in. w zakresie bezzałogowych systemów powietrznych oraz technologii kosmicznych. Inżynierowie instytutu zaprezentują m.in.: system unieszkodliwiania dronów – „SUDIL-1”, model dwumiejscowego samolotu lekkiego w konfiguracji skrzydła zespolonego – ILX-32 MOSUPS, napęd satelitarny GRACE oraz deorbitacyjny silnik rakietowy na stały materiał pędny.

Bursztyn na AIR FAIR 2019

Rakieta
ILR-33 Bursztyn | ILR-33 Amber

Goście targów mogą także przyjrzeć się z bliska najsłynniejszej polskiej rakiecie – ILR-33 „BURSZTYN”. Projekt realizują inżynierowie Centrum Technologii Kosmicznych w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa. Rakieta zdobyła do tej pory wiele prestiżowych nagród zarówno w Polsce, jak i zagranicą. To pierwsza konstrukcja na świecie demonstrująca wykorzystanie w locie nadtlenku wodoru o stężeniu powyżej 98%. Rakieta ma za sobą lot demonstracyjny, który odbył się w październiku 2017 roku na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim.

Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa na targach reprezentują: dyrektor Centrum Technologii Kosmicznych – dr inż. Leszek Loroch, kierownik Działu Marketingu – Marek Gospodarczyk, Maciej Skórski – Centrum Technologii Kosmicznych, Jakub Kapuściński – Centrum Transportu i Konwersji Energii i Magda Wiejacha z Działu Marketingu.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Wojsko Polskie, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotr Całbecki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Mikołaj Bogdanowicz, Prezydent Miasta Bydgoszczy – Rafał Bruski, Aeroklub Polski oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Tegoroczna edycja wystawy odbywa się w dniach 17-18 maja 2019 roku na terenie WZL Nr 2 S.A. przy ulicy Szubińskiej 107 w Bydgoszczy.

Więcej informacji: https://airfair.pl/pl/

Podziel się wpisem