15 listopada z krótką wizytą gościła w Instytucie Lotnictwa delegacja chińska, która w szczególności zainteresowana była opracowanymi w Instytucie Lotnictwa poduszkowcami typu PRP-560 i PRC-600.

Gościom z Chin zaprezentowano na płycie przed lotniskiem egzemplarz doświadczalny poduszkowca PRC-600M/10  w ramach promocji wdrożonego do produkcji seryjnej poduszkowca PRP-560M. Umowy licencyjne na produkcję poduszkowca zostały podpisane z dwoma firmami – HORNET – Nowy Dwór Mazowiecki i WZINŻ – Dęblin. Goście, przedstawiciele firmy Security Service, zapoznali się z polskimi osiągnięciami w zakresie jednostek specjalnie przystosowanych do zadań ratowniczych. Gości szczególnie zainteresowało zastosowanie poduszkowców przy ewakuacji powodziowej. Do tych właśnie zadań poduszkowiec PRP-560M jest predestynowany i, co należy podkreślić, jest od wielu lat wykorzystywany przez WOPR na Mazurach i na Zalewie Zegrzyńskim.

 

Wizytę zorganizowano w porozumieniu z firmami HORNET i EUROHOVER, które współpracują od wielu lat z Instytutem Lotnictwa w zakresie rozwoju techniki budowy poduszkowców.

Podziel się wpisem