Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP) wraz ze Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego (ZPSK) serdecznie zapraszają do udziału w VI edycji Konkursu o Staż – Rozwój Kadr sektora kosmicznego, który skierowany jest do absolwentów i młodych naukowców. 

Celem Konkursu jest wyłonienie absolwentów i młodych naukowców branży kosmicznej do odbycia płatnych staży w instytutach naukowych, jednostkach badawczych oraz przedsiębiorstwach prowadzących działalność gospodarczą w sektorze kosmicznym, będących członkami Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. W tegorocznej edycji w pierwszym etapie Konkursu zakwalifikowanych zostało 15 podmiotów przyjmujących na staż. Poprzednie edycje konkursu „Rozwój kadr sektora kosmicznego” cieszyły się bardzo wysoką liczbą zgłoszeń. Dodatkowo 80% absolwentów poprzednich edycji programu znalazło stałe zatrudnienie w firmach, w których odbywało staż.

Drugi etap konkursu dedykowany jest absolwentom z tytułem magistra, inżyniera, licencjata lub magistra inżyniera, osobom z otwartym przewodem doktorskim oraz młodym naukowcom z tytułem magistra, inżyniera lub magistra inżyniera, doktora nauk technicznych, społecznych lub ekonomicznych, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Zgłoszenia będą przyjmowane od 6 maja, a etap potrwa do 21 maja 2021 r. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o wysłanie swoich Curriculum Vitae (CV) na adres staze@space.biz.pl do 21 maja 2021 r. do godz. 23:59.

Szczegóły dotyczące wymagań dla kandydatów oraz informacje o samym programie dostępne są na stronie: https://space.biz.pl/staze/. Podmioty przyjmujące na staż w ramach VI edycji programu stażowego „Rozwój kadr sektora kosmicznego” to:

 1. Astronika Sp. z o.o.
 2. BitbyBit Sp. z o.o.
 3. Centrum Badań Kosmicznych PAN
 4. Creotech Instruments S.A.
 5. GMV Innovating Solutions Sp. z o.o.
 6. N7 Space Sp. z o.o.
 7. PIAP Space Sp. z o.o.
 8. Progresja Space Sp. z o.o
 9. QWED Sp. z o.o.
 10. Scanway Sp. z o.o.
 11. Sener Polska Sp. z o.o.
 12. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa
 13. Syderal Polska Sp. z o.o
 14. Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o.
 15. WiRan Sp. z o.o.

Nagrodami w VI edycji Konkursu o Staż – Rozwój Kadr sektora kosmicznego są sześciomiesięczne staże w firmach, instytutach badawczych polskiego sektora kosmicznego. Przyszły stażysta będzie zatrudniony na umowę zlecenie przy wynagrodzeniu od 4 do 5 tys. zł brutto.

6 maja przy wykorzystaniu aplikacji ZOOM odbędzie się konferencja Kosmiczne Ścieżki Kariery – inaugurująca rozpoczęcie II etapu konkursu. W ramach konferencji odbędą się 2 bloki Space Talks: Kosmos to ludzie, a przyszłość to młodość oraz Moja droga w kosmosie. Pierwszy skupi się na doświadczeniach firm, które przyjmowały lub będą przyjmować stażystów w ramach programu „Rozwój kadr sektora kosmicznego”. Przedstawiciele firm opowiedzą – Dlaczego korzystają z programu? orazJakie możliwości on daje? Drugi panel dotyczyć będzie laureatów poprzednich edycji programu, Czy ich historia potoczyłaby się inaczej gdyby nie udział w Konkursie?

Więcej informacji o konferencji dostępne na stronie www.arp.pl oraz  https://space.biz.pl/staze/

Podziel się wpisem