W ramach obchodów pięciolecia wstąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie polskich beneficjentów programu Young Graduate Trainee Europejskiej Agencji Kosmicznej z wiceminister rozwoju Jadwigą Emilewicz. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego.

Aż trójka z jedenastu obecnych na spotkaniu uczestników programu, co zostało dostrzeżone, to pracownicy Centrum Technologii Kosmicznych Instytutu Lotnictwa.

Ewa Majewska, Tomasz Noga i Adam Okniński nabierali doświadczenia inżynierskiego między innymi podczas pracy dla Europejskiej Agencji Kosmicznej w ESTEC. Ponadto, realizowali następnie kontrakty dla czołowych firm z sektora kosmicznego w Wielkiej Brytanii, Austrii i Holandii, po czym zdecydowali się na powrót do Polski.

Minister Jadwiga Emilewicz zachęcała do podobnej ścieżki kariery i wykorzystywania nabranego doświadczenia w  Europie Zachodniej do realizacji ambitnych celów w polskich jednostkach.
Obecnie Ewa Majewska, Tomasz Noga i Adam Okniński pracują w Zakładzie Technologii Kosmicznych w projektach ESA i NCBiR dotyczących innowacyjnych technologii rakietowych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Podziel się wpisem