17 listopada 2011 na Uniwersytecie Warszawskim w budynku Samorządu Studentów odbędzie sie seminarium „Impuls do innowacji! Korzyści z nowych technologii w biznesie”. Seminarium, współorganizowane przez Instytut Lotnictwa, przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw ze wszystkich sektorów biznesu, które chcą pozostać konkurencyjne w świecie pełnym wyzwań środowiskowych oraz dla wszystkich tych, którzy chcą przekonać się jak partnerstwo w „wyśnionych” projektach ze środowiskiem akademickim pomaga firmom w kierowaniu się ku lepszej przyszłości.

Seminarium rozpocznie się prezentacją dotyczącą potrzeb wprowadzania przez MŚP innowacyjnych produktów, procesów i procedur, tak, aby stały się bardziej efektywnymi i skutecznymi w swoim rozwoju. Poprzez partnerstwo w projekcie Solar Impulse (załogowy samolot napędzany energią słoneczną) Solvay pokaże i udowodni jak chemia może służyć środowisku; Instytut Lotnictwa wyjaśni w jaki sposób można dojść do skuteczniejszych rozwiązań w wykorzystywaniu energii słonecznej; reprezentanci Politechniki Warszawskiej dostarczą uczestnikom podstawowych informacji dotyczących różnych źródeł energii odnawialnych oraz ich wykorzystywania np. w sektorze budowlanym.

Seminarium zakończy się okrągłym stołem, w którym udział wezmą prelegenci seminarium: przedstawiciele firm oraz reprezentanci świata akademickiego, aby wspólnie wypracować porozumienie między przedsiębiorstwami i środowiskiem naukowym co do możliwości ich kooperacji w zakresie prowadzenia projektów badawczych, staży oraz innych sfer działalności.

Seminarium towarzyszyć będzie niewielka wystawa oraz projekcja filmu związanego z wystąpieniami.

Z niecierpliwością oczekujemy wielu gości, którzy uczestniczyć będą w tym interesującym wydarzeniu, którego celem jest zbliżenie do siebie przedsiębiorstw i świata akademickiego.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Rezerwacji można dokonywać wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres belgiandays@belgium.pl do 13 listopada 2011 r.


Podziel się wpisem