18 kwietnia 2018 roku w Brukseli w siedzibie CLORA odbyło się kolejne spotkanie członków grupy roboczej „Security for Aviation Group” stowarzyszenia EREA (Association of European Research Establishments in Aeronautic) Unii Europejskiej. Spotkanie dotyczyło europejskiego sposobu ochrony lotnictwa cywilnego (Comprehensive European Approach to the Protection of Civil Aviation).

W wyniku prac członków „Security for Aviation” przygotowywany jest raport w zakresie spraw organizacyjnych i technicznych. EREA jest gotowa do wzmocnienia współpracy z Komisją Europejską w tym w zakresie jako celu priorytetowego dla 9. Programu Ramowego Unii Europejskiej (FP9 EU Research & Innovation Framework Programme). Celem programu jest ustanowienie Europy jako globalnego przywódcy w decydującym międzynarodowym i społecznym wyzwaniu dotyczącym wzrostu zatrudnienia w lotnictwie i transporcie lądowym UE.

W spotkaniu tym wziął udział prof. dr hab. inż. Adam Wiśniewski z Centrum Technologii Kompozytowych Instytutu Lotnictwa.

Podziel się wpisem