Inżynierowie Centrum Transportu i Konwersji Energii Instytutu Lotnictwa przekazali oficjalnie na ręce rodziców kilkuletniej dziewczynki pionizator do celów rehabilitacyjnych.

Urządzenie zbudowano w Instytucie Lotnictwa w ciągu kilku miesięcy. Rekordowy czas realizacji projektu był wyzwaniem dla inżynierów, którzy po raz pierwszy podjęli się budowy specjalistycznego sprzętu wspomagającego biomechanikę kończyn u dziecka.

Pionizator spotkał się już z uznaniem środowiska medycznego. Obecnie trwają rozmowy nad wprowadzeniem urządzenia na rynek. Produkt będzie również prezentowany podczas nadchodzących spotkań branżowych i targów.

W uroczystym przekazaniu pionizatora udział wzięli rodzice dziewczynki, dyrektor Instytutu Lotnictwa – Witold Wiśniowski, dyrektor Centrum Transportu i Konwersji Energii – Sylwester Wyka, kierownik projektu budowy pionizatora – Krzysztof Błasiak, kierownik Zakładu Konwersji i Energii – Dawid Hess oraz specjalista z Politechniki Warszawskiej i pomysłodawca budowy urządzenia – Krzysztof Mianowski.

Szczegóły dotyczące pionizatora można znaleźć tutaj.

Podziel się wpisem