30 października 2019 w Brukseli odbyło się posiedzenie członków ACARE General Assembly z udziałem przedstawiciela Polski w tej organizacji – dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz- Instytutu Lotnictwa, dr inż. Pawła Stężyckiego.

ACARE – Advisory Council for Aviation Research and Innovation in Europe to najważniejsze ciało doradcze Unii Europejskiej w sektorze aeronautyki. Członkowie organizacji współpracują ze sobą w celu opracowywania strategicznych oraz technicznych wytycznych dla Komisji Europejskiej, państw członkowskich i interesariuszy w dziedzinie aeronautyki.

ACARE istnieje od 2001 roku i zrzesza europejskie podmioty publiczne i prywatne –  członkami ACARE są przedstawiciele najważniejszych podmiotów w dziedzinie strategicznych badań w obszarze aeronautyki – uczelni wyższych, instytutów badawczych, przemysłu oraz organizacji unijnych.  Celem jej członków jest wypracowanie przyszłych rozwiązań w dziedzinie aeronautyki i transportu lotniczego w Europie.

ACARE stworzyło oraz stale udoskonala strategiczny plan działania pod nazwą FlightPath 2050. Dokument ten określa strategiczne kierunki oraz obszary w dziedzinie aeronautyki jakie Europa powinna rozwijać aby utrzymać się na pozycji światowego lidera w tej dziedzinie, a także zapewnić system transportu lotniczego, który zaspokoi potrzeby społeczne i środowiskowe.

ACARE General Assembly spotyka się dwa razy do roku aby na bieżąco opracowywać krótko- i długoterminowe działania mające na celu jak najskuteczniejszą realizację założeń FlightPath 2050.

Podziel się wpisem