Nakładem Wydawnictw Naukowych Instytutu Lotnictwa ukazały się dwie publikacje z serii Biblioteka Historyczna Instytutu Lotnictwa.

Pierwsza z nich to „Wybrane zagadnienia z historii Instytutu Lotnictwa” autorstwa Tadeusz Królikiewicza. Opracowanie przedstawia wybór zagadnień z historii Instytutu Lotnictwa. W publikacji skoncentrowano się na dwóch zagadnieniach: konstrukcjach lotniczych, w których powstaniu lub badaniach Instytut Lotnictwa brał istotny udział oraz na rozwoju infrastruktury badawczej i wyposażenia laboratoriów, procesu który w dalszym ciągu postępuje i wciąż nabiera nowego tempa. W niniejszej publikacji autor oparł się na materiałach, przechowywanych w bibliotece i archiwum Instytutu Lotnictwa, na zawartości jego bogatego archiwum zdjęć, na publikacjach Instytutu Lotnictwa oraz na relacjach i materiałach wspomnieniowych wielu byłych i obecnych pracowników Instytutut Lotnictwa.

Kolejna to przedruk dzieła wybitnego konstruktora lotniczego Tadeusz Sołtyka pod tytułem „Amatorskie projektowanie samolotów”. Po raz pierwszy książka została opublikowana w serii Biblioteki Naukowej Instytutu Lotnictwa w roku 1995. Jest skierowana przede wszystkim do entuzjastów i twórców-amatorów w dziedzinie lotnictwa pragnących pogłębić wiedzę w zakresie projektowania i budowy samolotów. Interesująco napisana, stanowi doskonały podręcznik praktyczny, zawierający cenne wskazówki, wzory obliczeniowe oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem i technologicznością konstrukcji. Książka będzie interesująca również dla studentów wydziałów lotniczych oraz pracowników inżynieryjno-technicznych przemysłu lotniczego.

Powyższe publikacje są do nabycia w sklepie internetowym Wydawnictw Naukowych Instytutu Lotnictwa.

Podziel się wpisem