Przedstawiciele projektu HESOFF (Ocena wpływu nawozów fosforynowych na stan zdrowotny lasu zobrazowany za pomocą fotowoltaicznego SDL BSP), dr Sylwia Nasilowska i mgr inż. Anna Mazur z Zakładu Teledetekcji Instytutu Lotnictwa i Centrum Technologii Kosmicznych odwiedzili słoweński Instytut Leśnictwa i projekt LIFEGENMON w ramach networkingu projektów LIFE+.

W dniu przyjazdu, 11 maja 2016, zostały przyjęci na lotnisku Jože Pucnik przez personel projektu LIFEGENMON i zaapoznali się z działalnością Słoweńskiego Instytutu Leśnictwa. W czwartek, 12 maja 2016, zaprezentowały wykłady i plakaty naukowe na Scientific Summit Gozd in Les (Forest and Wood): Idea, Innovation, Invention w Lublanie w których wzięło udział ponad 70 osób. Niektórzy uczestnicy byli bardzo zainteresowani zaprezentowaną zaprezentowanymi w nich metodami pozyskiwania danych lotniczych i satelitarnych oraz przetwarzania danych obrazowych na dane opisujące parametry środowiska: bioróżnorodność, defoliację i zdrowotność.

W piątek, 13 maja 2016, zostało zorganizowane spotkanie networkingowe w celu znalezienia synergii między projektami i wsparcia przyszłej kooperacji. Podczas tego spotkania było obecnych 14 naukowców i specjalistów ze słoweńskich instytutów naukowych, uniwersytetów i firm z dziedziny inżynierii i rozwoju UAV. Oba projekty LIFE+ zostały przedstawione gościom i po pierwszych prezentacjach podczas warsztatów zostały zbadane możliwości współpracy i tworzenia sieci.

Podziel się wpisem