Po 13 latach pracy, ze stanowiskiem prezesa zarządu General Electric Company Polska, jednej z największych firm w branży technologicznej w Polsce, żegna się Magdalena Nizik. Kolejnym wyzwaniem podjętym przez dotychczasową prezes będzie zarządzanie nowym przedsiębiorstwem zajmującym się odlewnictwem precyzyjnym. Ustępującą ze stanowiska prezes zastąpi Marian Lubieniecki, związany z GE Oil&Gas oraz członek Rady Naukowej Instytutu Lotnictwa.
Do niewątpliwych zasług Magdaleny Nizik należy rozwijanie owocnej współpracy pomiędzy Instytutem Lotnictwa a General Electric. Za swój wkład w rozwijanie polskiej bazy technologicznej została odznaczona w 2011 roku Srebrnym Medalem Zasługi, a w 2016 roku, z okazji 90-lecia Instytutu Lotnictwa, z nadania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymała Złoty Medal Zasługi za budowanie efektywnego partnerstwa publiczno-prywatnego w branży technologicznej w Polsce. Przez lata aktywnie wspierała Instytut Lotnictwa na międzynarodowych konferencjach naukowych poświęconych współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie technologii. Dzięki współpracy obu instytucji – Instytutu Lotnictwa oraz General Electric Company Polska – otworzonych zostało kilkanaście nowych laboratoriów, w których polscy inżynierowie biorą udział w największych projektach dla branży lotniczej oraz pokrewnych. To zasługa prezes Nizik.
Magdalena Nizik jest absolwentką National Louis University, członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości ACCA.W swojej pracy zawodowej związana była m.in. z Aegis oraz KPMG. W 2003 roku objęła stanowisko dyrektora finansowego w General Electric Polska Sp. z o.o., następnie w 2006 roku została powołana na stanowisko prezesa zarządu firmy oraz dyrektora zarządzającego GE Engineering Design Center.
W rankingu przeprowadzonym przez „Puls Biznesu” została wybrana businesswoman roku 2012. Wspólnie z dyrektorem Instytutu Lotnictwa sygnowała deklarację przystąpienia General Electric Company Polska do Karty Różnorodności. Aktywnie wspiera też kobiety na stanowiskach inżynierskich i managerskich.
Cała społeczność Instytutu Lotnictwa składa serdeczne podziękowania za wszystkie lata współpracy – za wsparcie, osobiste zaangażowanie i ciepło okazywane na każdym kroku wszystkim naszym pracownikom. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!