Łukasz Grabowski z EDC (część Instytutu Lotnictwa) zdobył tytuł Szybowcowego Wicemistrza Świata Juniorów, podczas zawodów rozgrywanych na niemieckim lotnisku Musbach!

Impreza odbyła się w dniach 5- 20 Sierpnia bieżącego roku. Sam zwycięzca podkreśla, że to były dla niego wyjątkowo ważne zawody. – Do tych zawodów przygotowywałem się praktycznie przez całe życie – mówi Łukasz Grabowski. – Ciężko trenowałem, na bieżąco poprawiałem błędy i dzięki temu udało się osiągnąć sukces. Konkurencja była bardzo dobrze przygotowana do zawodów, tym bardziej cieszę się z drugiego miejsca.

To nie pierwszy sukces Łukasza, który jest aktualnym Mistrzem Polski Juniorów i niedawno zdobył ten tytuł już po raz trzeci z rzędu! Ma też na koncie tytuł Mistrza Polski (2009) w kategorii nieograniczonej wiekowo. Brał udział w Szybowcowych Mistrzostwach Świata Juniorów w poprzedniej edycji, w roku 2009 w Finlandii. Zajął wówczas 15 miejsce na 45 zawodników. Na szybowcach lata od 2002 roku, w zawodach szybowcowych startuje od 2006 roku. Strona zawodów w Musbach: www.jwgc2011.de, na których  latał na szybowcu oznakowanym logami Instytutu Lotnictwa.

Gratulujemy!

Podziel się wpisem