Na zdjęciu (od lewej) dr inż. Grzegorz Rarata, profesor Piotr Wolański, mgr inż. Paweł Surmacz w hali montażu satelitów w Thales Alenia Space w Cannes

20 września w Cannes odbyło się pierwsze spotkanie robocze przedstawicieli Instytutu Lotnictwa i firmy Thales Alenia Space. Rozmowy miały na celu omówienie możliwości współpracy w zakresie napędów rakietowych do satelitów oraz innych technologii, rozwijanych w Instytucie Lotnictwa, mających zastosowanie w przestrzeni kosmicznej. Program spotkania zawierał zwiedzanie pomieszczeń, przeznaczonych do montażu satelitów. Hale produkcyjne w całości zbudowane są w systemie clean-room.

Thales Alenia Space jest wiodącym europejskim producentem systemów satelitarnych oraz komponentów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Firma otwiera się na współpracę z krajami, będącymi nowymi członkami Europejskiej Agencji Kosmicznej. Warto przypomnieć, że 13 września podpisano umowę akcesji Polski do ESA. Członkostwo w Agencji oznacza otwarcie możliwości współpracy polskich podmiotów z firmami europejskimi w zakresie technologii kosmicznych.

Galerię zdjęć z wizyty można obejrzeć tutaj

Podziel się wpisem