Ponad 500 osób zapisało się na tegoroczny Bieg Instytutu Lotnictwa. Dopisała zarówno frekwencja, jak i pogoda. Najszybsi na trasie okazali się: Kamil Jastrzębski z Kraśnika, który wygrał bieg już po raz drugi, oraz Joanna Skutkiewicz z Warszawy.

Po raz kolejny zawodnicy stanęli na trasie wiodącej alejkami Instytutu Lotnictwa. Tegoroczna impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem – nie zabrakło uczestników z pierwszej edycji, jak i nowych zawodników.

Zwycięzcą biegu został po raz kolejny Kamil Jastrzębski z SKB Kraśnik, który przybiegł na metę z czasem 16 minut i 57 sekund. Jak podkreślił sam wygrany, to nie ostatni jego występ w tej imprezie – zapowiedział walkę o podium również w kolejnych biegach organizowanych przez Instytut Lotnictwa.

Najszybsza wśród pań okazała się Joanna Skutkiewicz z KS Alaska z czasem 21 minut 51 sekund. Zwyciężczyni klasyfikacji kobiecej przyznała, że trasa była bardzo urozmaicona o liczne zakręty, a sama organizacja biegu zasługuje na oddzielny medal.

Bieg główny nie kończył jednak zmagań sportowych tego dnia. Tuż po dorosłych wystartowali najmłodsi – uczestnicy „Biegu Małego Lotnika”. Dystans biegu był zróżnicowany w zależności od wieku startującego, jednak wszystkie dzieci w ekspresowym tempie przybiegły na metę prosto w objęcia rodziców.

Kolejny bieg odbędzie się już za rok – w październiku.

Galeria zdjęć

Podziel się wpisem