Instytut Lotnictwa w Warszawie wraz z kilkudziesięcioma partnerami uruchomił ogólnopolski program skierowany do młodzieży ze szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych, ich rodziców oraz nauczycieli przedmiotów ścisłych.
Program promocji zawodu inżyniera i nauk ścisłych „Era Inżyniera” został objęty patronatem Wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, Ministra Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbary Kudryckiej.

Program ma na celu popularyzację i podniesienie prestiżu zawodu inżyniera co ma doprowadzić do zwiększenia liczby osób świadomie wybierających studia inżynierskie. Jego zadaniem jest także zachęcanie do nauki przedmiotów ścisłych. W tym celu stworzona została ogólnopolska sieć partnerska, w skład której wchodzą uczelnie techniczne, przedsiębiorstwa innowacyjne, instytucje naukowe, szkoły, wydawnictwa oraz stowarzyszenia.

Jedną z form działań w ramach programu jest pierwszy w Europie interaktywny portal internetowy www.erainzyniera.pl. Stanowi on główne miejsce promocji założeń programu. Interaktywne miasteczko „Eksperymentów” to nie tylko miejsce spotkań i wymiany informacji. To przede wszystkim ciekawe miejsca, do których zaliczyć można m.in. bibliotekę, laboratoria, klub muzyczny, kiosk prasowy.

Zapraszamy na profil FB „Era inżyniera”.

Podziel się wpisem