W dniach 17-20 czerwca 2019 roku w Essen odbyła się międzynarodowa konferencja 24th ESA Symposium on European Rocket & Balloon programmes and related research, która stanowi forum dyskusyjne dla naukowców i inżynierów wykorzystujących rakiety sondujące i balony do przeprowadzania badań, weryfikacji technologii oraz edukacji. Na konferencji obecni byli przedstawiciele takich podmiotów jak m.in. ESA, NASA, JAXA, DLR, CNES, Andoya Space Center, Swedish Space Corporation i organizatorzy kampanii REXUS/BEXUS.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Centrum Technologii Kosmicznych z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa. Przedstawiono ofertę Instytutu m.in. w zakresie rakietowego sondażu atmosfery. Na stanowisku wystawowym prezentowane były moduły rakiety BURSZTYN oraz materiały wideo z testów. Dodatkowo wygłoszony został przez Michała Pakosza referat pt. „ILR-33 AMBER ROCKET – Quick, low cost and dedicated access to suborbital flights for small experiments”. Instytut reprezentowali również Damian Kaniewski i Tomasz Noga.

Udział w 24th ESA PAC Symposium pozwolił na zaprezentowanie na forum światowym dokonań opracowanych w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa, poznanie potrzeb badawczych środowisk naukowych oraz na wymianę informacji i opinii z przedstawicielami innych ośrodków badawczych na świecie i reprezentantami poligonów.

Podziel się wpisem