Największa w Polsce nocna impreza edukacyjna dla entuzjastów lotnictwa, kosmosu i inżynierii startuje w tym roku z kolejną edycją. 12. „Noc w Instytucie Lotnictwa” odbędzie się w piątek, 6 października 2023 roku w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa w Warszawie. Organizatorzy zaprezentowali już oficjalny plakat oraz zwiastun imprezy.
„Noc w Instytucie Lotnictwa” to impreza skierowana do wszystkich tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny.
– W tym roku obchodzimy 500. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, dlatego też nasz tegoroczny plakat nawiązuje do kosmosu. Podczas wydarzenia zaprezentujemy wiele ciekawych rozwiązań, technologii oraz produktów – zarówno kosmicznych, jak i lotniczych. Nocne zwiedzanie będzie łączyć się z niesamowitymi atrakcjami oraz spotkaniami z ciekawymi gośćmi. To będzie wyjątkowa noc dla każdego fana nauki – mówi organizatorka imprezy, Magda Wiejacha.
Wystawa będzie dostępna w godzinach: 17:00 – 23:00. Wstęp bezpłatny.
Szczegóły dotyczące programu wydarzenia będą publikowane na kanałach organizatora:
https://www.facebook.com/nocwinstytucielotnictwa/
www.nocwinstytucielotnictwa.pl
O imprezie
„Noc w Instytucie Lotnictwa” to największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.
Każdego roku rośnie liczba odwiedzających „Nocy w Instytucie Lotnictwa” oraz zainteresowanie mediów. W poprzedniej, jedenastej edycji, Instytut odwiedziło ponad 58 tys. osób w zaledwie 6 godzin. Łącznie do Instytutu zawitało dotychczas ponad 360 tys. osób.
W ramach imprezy, poza wystawą statyczną prezentowaną na zewnątrz, planowane są liczne wydarzenia towarzyszące.
Odwiedzającym zostaną udostępnione także niedostępne na co dzień laboratoria. Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w Warszawie.
_
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: Boeing, GE, Airbus czy Pratt&Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych, kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych. Więcej: ilot.lukasiewicz.gov.pl
Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/ ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.