iENA 2018 w Norymberdze | Fot. Agencja Promocyjna INVENTOR

W dniach 31 października – 3 listopada 2018 roku w Norymberdze odbyły się jedne z największych i najstarszych w Europie targów specjalistycznych poświęconych wynalazkom, pomysłom i nowym produktom: iENA International Trade Show „Ideas Inventions New Products”. Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji znaleźli się twórcy rakiety ILR-33 „Bursztyn” opracowanej w Instytucie Lotnictwa.

Organizatorzy targów iENA wyróżnili brązowym medalem 26-osobowy zespół twórców rakiety ILR-33 „Bursztyn” za opracowanie innowacyjnej platformy do badań eksperymentalnych w warunkach obniżonej grawitacji.

To kolejny sukces zespołu rakiety ILR-33 „Bursztyn”. W czerwcu br. jury międzynarodowych targów INTARG 2018 w Katowicach wyróżniło rakietę platynowym medalem w kategorii „Przemysł” oraz dyplomem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Przedstawienie rakiety ILR-33 „Bursztyn” w Norymberdze zostało sfinansowane przez Agencję Promocyjną INVENTOR w ramach nagrody przyznanej kierownikowi Zakładu Technologii Kosmicznych w Instytucie Lotnictwa, dr. inż. Adamowi Oknińskiemu w konkursie Innowator Mazowsza Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Podziel się wpisem