W dniach 20-25 maja odbyły się targi lotnicze ILA 2014 w Berlinie. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży lotniczej i kosmicznej oraz nawiązania nowych kontaktów.

Przedstawiciele Instytutu Lotnictwa uczestniczyli w konferencji AHEAD, na której zaprezentowano koncepcję „The Multifuel Blended Wing Body Aircraft” – wybiegającą w przyszłość konstrukcję samolotu z szerokim kadłubem nośnym i zespołem napędowym spalającym kolejno po sobie w komorze spalania czysty kriogeniczny wodór albo płynny naturalny gaz oraz następnie w drugiej komorze spalania biopaliwo w jednym systemie przepływowym powietrza i spalin. Dokonali także przeglądu nowych konstrukcji lotniczych prezentowanych przez znane firmy globalne, innowacyjnych technologii w małym lotnictwie (samoloty elektryczne, silniki hybrydowe, ogniwa paliwowe) oraz najnowszych trendów w obszarze bezzałogowców i wiatrakowców.

Ekspozycji nowoczesnych konstrukcji towarzyszyły liczne konstrukcje historyczne oraz  pokazy lotnicze, na których z satysfakcją odnotowano występy polskich pilotów.

Z bogatym materiałem z pobytu w konferencji  można  zapoznać się w pok. 211 (budynek B).

Podziel się wpisem