Wręczenie dyplomów laureatom stypendium im. Justyny Moniuszko

26 czerwca 2023 przedstawiciele Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa i GE Aerospace Poland Sp. z o.o. spotkali się z laureatami trzech ostatnich edycji stypendium im. Justyny Moniuszko skierowanego do studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, którzy osiągają sukcesy zarówno w sferze edukacyjnej, jak i zawodowej.

Za nami już dwadzieścia pięć edycji stypendium im. Justyny Moniuszko. To doskonała okazja by spotkać się osobiście  i uroczyście wręczyć nagrody oraz dyplomy trójce ostatnich stypendystów: Julii Wilk, Andrzejowi Ładomirskiemu i Filipowi Gwardeckiemu. Podczas spotkania przedstawiciele GE Aerospace: Marcin Wasilewski i Krzysztof Dominiak oraz Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa: Paweł Stężycki, Artur Rudnik, Marek Walczak, Marta Pajdzik i Aleksandra Trzcińska mieli okazję poznać dalsze zawodowe oraz rozwojowe plany zaproszonych studentów, poznać ich perspektywę na dzisiejsze projekty naukowe prowadzone na arenie polskiej i międzynarodowej, a także porozmawiać o miejscach pracy i ścieżkach rozwoju dla zatrudnionych w obu instytucjach.

– Otrzymanie stypendium im. Justyny Moniuszko jest bardzo dużym wyróżnieniem, bo otrzymuje je tylko jeden student lub studentka z całego roku. Jest to również zwieńczenie pracy naukowej, którą do tej pory wykonałam – zarówno jeśli chodzi o studia, jak i działalność dodatkową, którą opisałam w eseju przystępując do konkursu. To dowód na to, że warto robić więcej. Szczególnie kusząca jest możliwość otrzymania stażu u fundatorów stypendium – mówi Julia Wilk, stypendystka XXV edycji.

Podczas spotkania wyróżnieni studenci MEiL mieli okazję zwiedzić również część Instytutu m.in. taras widokowy, wystawę silników oraz szkołę silnikową. Stypendyści poznali także zakres projektów, które są realizowane na co dzień w Instytucie oraz  w GE Aerospace.

– Po zwiedzaniu zdałam sobie sprawę jak duże rzeczy są realizowanie w ramach działalności Instytutu oraz GE Aerospace, i jak wiele elementów związanych z transportem lotniczym powstaje właśnie tutaj – dodaje Julia.

Stypendium jest realizowane by podtrzymać pamięć o tragicznie zmarłej Justynie Moniuszko, która zginęła w katastrofie polskiego samolotu w Smoleńsku, gdzie pełniła funkcję stewardesy w załodze samolotu, a w okresie studiów była praktykantką w Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa.

_

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: Boeing, GE, Airbus czy Pratt&Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych, kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych. Więcej: ilot.lukasiewicz.gov.pl

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/ ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

Podziel się wpisem