Instytut Lotnictwa w Warszawie z okazji obchodów 85-lecia istnienia ogłosił międzynarodowy konkurs plastyczny na projekt plakatu związanego z lotnictwem pt.: „Polecieć jak ptaki”. Konkurs trwa od 16 marca 2011 do 31 lipca 2011.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie autorskiego i niepowtarzalnego projektu plakatu, który weźmie udział w wyścigu o główną nagrodę, którą jest indywidualny kurs grafiki w renomowanej włoskiej uczelni oraz zostanie zaprezentowany na wystawie pokonkursowej najlepszych prac zorganizowanej w październiku w Warszawie.

„Człowiek od wieków pragnął wzbić się w przestworza i ulecieć swobodnie jak ptaki. Począwszy od czasów mitologicznych poprzez śmiałe i innowacyjne wizje Bacona czy DaVinciego po czasy współczesne, gdzie nowoczesne samoloty i maszyny latające starają się rekompensować Mu brak skrzydeł, On marzy dalej. Jest w nim nieskończony romantyzm latania, w ciszy, tak jak na to pogoda pozwala, wykorzystując to co dała mu natura… dokładnie w ten sam sposób jak ptaki.” – tłumaczy ideę konkursu Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa.

Konkurs jest otwarty. Mogą w nim wziąć udział zarówno profesjonalni plastycy i graficy reklamowi, jak i absolwenci oraz studenci wyższych szkół plastycznych z całego świata, a także osoby niezwiązane na co dzień ze sztuką. Prace oceniać będzie dziesięcioosobowe międzynarodowe jury złożone z artystów, plastyków o różnych preferencjach artystycznych. Tak interdyscyplinarny skład ma zagwarantować najwyższy poziom konkursu.

„Sama tematyka konkursu daje dużo do myślenia, skłania do wielu inżynierskich oraz artystycznych przemyśleń. Mamy nadzieję, że poziom organizowanego konkursu oraz perspektywa konfrontowania się na polu międzynarodowym o tak ciekawą nagrodę główną dodatkowo doda uczestnikom „skrzydeł”” – mówi Radosław Suchożebrski, przewodniczący jury konkursowego.

Autor zwycięskiego projektu otrzyma miesięczny (1-30 września 2011) indywidualny kurs projektowania graficznego w Libera Accademia di Belle Arti Firenze we Florencji wraz z zakwaterowaniem. Jury przyzna też wyróżnienie w wysokości 700 €.

Uczestnicy mogą nadsyłać swoje prace drogą elektroniczną, na adres – poster@ilot.edu.pl
lub pocztą tradycyjną, na adres Instytutu Lotnictwa z dopiskiem „Konkurs – Poleć jak ptaki”.

Fundatorem nagród i wyróżnień w konkursie jest Instytut Lotnictwa w Warszawie.

Rok 2011 jest dla Instytutu Lotnictwa rokiem 85-lecia powstania.
Z tej okazji Instytut Lotnictwa przygotował szereg wydarzeń, które mają uświetnić jubileusz.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne na www.ilot85lat.pl oraz www.ilot.edu.pl

Do pobrania:

Dodatkowe informacje:
Instytut Lotnictwa
al. Krakowska 110/114
02-256 Warszawa
Radosław Suchożebrski, tel.: +48 22 846 00 11 wew. 402,
e-mail: radoslaw.suchozebrski@ilot.edu.pl
Wojciech Łukowski, tel.: +48 22 846 00 11 wew. 547,
e-mail: wojciech.lukowski@ilot.edu.pl

Podziel się wpisem