Ruszyła rekrutacja do programu Pani Inżynier w Pracy: Akademia EDC. Jest to cykl czterech bezpłatnych szkoleń technicznych i biznesowych organizowanych przez Engineering Design Center (EDC) dla studentek i absolwentek studiów technicznych, planujących wkroczyć na rynek pracy. W trakcie warsztatów uczestniczki dowiedzą się jak najlepiej zaprezentować się na rozmowie rekrutacyjnej, rozwiną swoją wiedzę z zakresu technologii w przemyśle oraz poznają specyfikę pracy w jednym z największych centrów inżynieryjnych w Europie. Miejscem spotkań będzie siedziba Engineering Design Center przy alei Krakowskiej 110/114 w Warszawie.

Dlaczego Akademia EDC jest skierowana wyłącznie do kobiet? Organizatorzy wierzą, że różnorodność pracowników oraz przychylne środowisko pracy zapewniają rozwój, innowacyjność i konkurencyjność. Pani Inżynier w Pracy jest inicjatywą, która ma na celu promocję technicznych kierunków studiów oraz zawodu inżyniera wśród kobiet, w branżach do tej pory uznawanych za typowo męskie. Organizatorzy liczą na to, że uda im się zachęcić więcej kobiet do wybierania studiów technicznych i poszukiwania pracy w branży inżynieryjnej.

Co dokładnie przewidziane jest w programie? Uczestniczki będą mogły sprawdzić się w wielu zawodowych obszarach, m. in. dotyczących technologii cyfrowych w dzisiejszym przemyśle oraz w sztuce autoprezentacji, a także spróbować swoich sił podczas praktycznych ćwiczeń biznesowych. Poznają również specyfikę pracy w warszawskim centrum inżynieryjnym Engineering Design Center, które jest wspólnym przedsięwzięciem firmy GE oraz Instytutu Lotnictwa. Inżynierowie z EDC tworzą przełomowe rozwiązania w lotnictwie, energetyce, przemyśle naftowym oraz w obszarze najnowocześniejszych technologii cyfrowych. Akademia EDC będzie doskonałą okazją do tego, by lepiej poznać siebie w roli potencjalnego pracownika oraz by w przyszłości świadomie kierować swoją karierą.

Informacje o programie, daty warsztatów oraz formularz aplikacyjny są dostępne na stronie www.edc.pl/akademia.

Zapisy potrwają do 31 marca 2018 roku.

Pobierz plakat tutaj.

Podziel się wpisem