„Noc w Instytucie Lotnictwa” to największa w Warszawie nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2009 roku. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów lotnictwa oraz jest szeroko komentowana i relacjonowana przez media.

Wydarzenie jest skierowane do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki, oraz dla tych którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny. Gościom imprezy są udostępniane tunele aerodynamiczne oraz nowoczesne laboratoria. Wszystkie atrakcje są związane z lotnictwem, nowymi technologiami oraz kosmosem.

W trakcie imprezy można spotkać pilotów cywilnych i wojskowych oraz przedstawicieli uczelni technicznych i firm działających w branży lotniczej. Impreza jest także okazją do zwiedzenia, niedostępnego na co dzień, Instytutu Lotnictwa oraz do rozmowy z inżynierami i naukowcami, realizującymi projekty dla polskiego i światowego przemysłu lotniczego oraz branż pokrewnych.

Oficjalna strona: http://nocwinstytucielotnictwa.pl/

Zdjęcie: Wojciech Rosegnal

Podziel się wpisem