24 maja 2024 roku w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja „Droniada Future Forum by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa”, skierowana do ekspertów branży dronowej, przedstawicieli branż korzystających z usług dronowych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką dronów.

Konferencja będzie się składać z trzech modułów odnoszących się do różnych poziomów.

  • Co widać z 10 000 metrów? W pierwszej części omówione zostaną megatrendy globalne. Podczas międzynarodowego panelu zostaną omówione etapy rozwoju zaawansowanej mobilności powietrznej, czyli taksówek dronowych w miastach.
  • Co widać z 500 metrów? W drugiej części zostaną podsumowane foresighty dla 4 sektorów rynku BSP: transportu i logistyki; monitoringu, inspekcji i ochrony; rolnictwa precyzyjnego oraz służb ratunkowych i mundurowych (Search&Rescue).
  • Co widać ze 120 m? W ostatniej części omówione zostaną procedury i regulacje oraz dostęp do przestrzeni powietrznej, a więc jak wykonać konkretną misję dronową.

Na konferencji wystąpi ponad 25 ekspertów, m.in. z Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Emitel, Orange, Ministerstwa Infrastruktury, DLR, DroneUp oraz wielu innych firm i instytucji.

Wydarzenie będzie połączone z matchmakingiem partnerów do projektów w programie Horyzont Europa, zwiedzaniem laboratoriów badawczych Instytutu oraz prezentacją indeksu Kowala – rankingu firm działających w branży dronowej w Polsce.

Organizatorami konferencji są Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa oraz Fundacja Instytut Mikromakro.

Szczegóły oraz rejestracja: https://ilot.lukasiewicz.gov.pl/event/droniada-future-forum-by-lukasiewicz-instytut-lotnictwa/

Adres: Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, al. Krakowska 110/114, 02-256 Warszawa

Konferencja stacjonarna. Udział bezpłatny.

_

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: Boeing, GE, Airbus czy Pratt&Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych, kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych. Więcej: ilot.lukasiewicz.gov.pl

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/ ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

Podziel się wpisem