ILA Berlin 2024

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa dołączył do grona międzynarodowych wystawców targów ILA Berlin, które odbędą się w dniach 5-9 czerwca 2024 roku. Instytut zaprezentuje swoją ofertę w zakresie technologii lotniczych, kosmicznych oraz usług i testów. Wśród najnowszych produktów zaprezentowany zostanie model szybowca akrobacyjnego Jay.

ILA Berlin to wiodące w Europie targi lotnicze i kosmiczne, które na pięć dni przekształcają stolicę Niemiec w światowe centrum lotnicze. Przedstawiciele przemysłu, decydenci, siły zbrojne oraz środowisko akademickie spotkają się w tym roku pod hasłem „Pioneering Aerospace” i omówią bieżące wyzwania i możliwości. Wystawcy z całego świata zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia, innowacyjne rozwiązania i projekty badawcze wokół trzech kluczowych tematów: innowacje, nowe technologie i zrównoważony rozwój.

W strefie międzynarodowych dostawców technologii i usług będzie można odwiedzić stoisko Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, którego oferta będzie obejmować innowacje z obszaru lotnictwa, kosmosu oraz testów i usług. Instytut zaprezentuje m.in. najnowsze rozwiązania w zakresie konstrukcji lotniczych, awioniki, technologii rakietowych, napędów kosmicznych, technologii kompozytowych oraz technologii addytywnych.

Na stoisku znajdą się także informacje i szczegóły dotyczące zaplanowanych na 2025 rok Aerodays. To jedno z największych, cyklicznych wydarzeń organizowanych na zlecenie Komisji Europejskiej odbędzie się w Warszawie.

Oferta Instytutu będzie dostępna na stoisku 255 w hali 6.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia na stronie organizatora.

Oferta przedstawiona na stoisku Instytutu na  ILA Berlin zawiera m.in. poniższe produkty:

_

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: Boeing, GE, Airbus czy Pratt&Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych, kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych. Więcej: ilot.lukasiewicz.gov.pl

Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania Wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi kosztów związanych z przygotowaniem koncepcji prac badawczych. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/ ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam, wysokiej jakości, produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna i czysta mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zielona, niskoemisyjna gospodarka.

Podziel się wpisem