Trzytomowy, bogato ilustrowany przewodnik historyczny prezentujący najciekawsze miejsca związane z lotnictwem w Warszawie to najnowsza propozycja książkowa Wydawnictw Naukowych Instytutu Lotnictwa. Oficjalna premiera spacerownika autorstwa Witolda Świeczaka odbędzie się  21 maja 2016 o godz. 14:00 podczas 10. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

W książce opisano 150 miejsc w Warszawie, związanych z polskim i światowym lotnictwem. Wśród nich znajdują się pomniki, miejsca walki, śmierci lub narodzin oraz pamiątkowe samoloty, instytucje związane z lotnictwem, miejsca, w których rozpoczynała lub kończyła historia. Inne, przez swoją nazwę, utrwalają pamięć o wybitnych ludziach lub ich dziełach. Wiele z zaprezentowanych treści i zdjęć ma w przewodniku swoją premierę.

– Ta książka, to zaproszenie do spaceru po mieście, które nadal skrywa dużo tajemnic i ciekawych miejsc – mówi autor spacerownika, Witold Świeczak.

Przewodnik podzielony jest na trzy tomy w specjalnym pudełku kolekcjonerskim, a w każdym znajdują się punkty, które warto zwiedzić w poszczególnych dzielnicach. Każda dzielnica posiada też swoją mapę, aby ułatwić wędrówki po mieście.

W pierwszym tomie autor zaprasza na lotniczy spacer po pięciu dzielnicach: Śródmieściu, Pradze Południe, Pradze Północ, Rembertowie i Wesołej.

W drugiej części autor prezentuje pięć dzielnic: Ochoty, Mokotowa, Ursynowa, Włoch i Ursusa.

Tom trzeci to propozycje spacerów po czterech dzielnicach: Bielanach, Żoliborzu, Woli i Bemowie.

Zapraszamy na wirtualny spacer pod adresem www.lotniczyspacerpowarszawie.pl (od 1 czerwca 2016) oraz na facebookowy profil www.facebook.com/lotniczyspacerpowarszawie

Spacerownik można nabyć w sklepie Wydawnictw Naukowych Instytutu Lotnictwa (komplet, tom 1, tom 2, tom 3).

Przewodnik został wydany z okazji 90-lecia Instytutu Lotnictwa pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Oficjalna premiera spacerownika:

10. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, stadion PGE Narodowy w Warszawie

21 maja 2016 o godz. 14:00

Stoisko 71/BC, część: ACADEMIA

Podziel się wpisem