ICAS 2018

W dniach 9-14 września 2018 w Belo Horizonte w Brazylii odbyła się 31. międzynarodowa konferencja naukowa ICAS 2018, w której wzięli udział inżynierowie, naukowcy, technolodzy, menedżerowie i liderzy lotnictwa z całego świata. W trakcie konferencji przedstawiono kilkaset prezentacji z badań naukowych prowadzonych w różnych ośrodkach badawczych na świecie. Prezentacje, obejmowały wszystkie aspekty nauki i technologii lotniczej, w tym aplikacje wojskowe oraz lotnictwa cywilnego.

Delegacji Instytutu Lotnictwa przewodniczył dyrektor Paweł Stężycki, który na konferencji poprowadził panel dotyczący komór spalania silników lotniczych.

Na konferencji ICAS 2018  pracownicy Instytutu Lotnictwa zaprezentowali następujące referaty:

  • Andrzej Krzysiak: Experimental Investigation of Wing Load Control Using Fluidic Devices,
  • Wieńczysław Stalewski: Control of Strong Separation of Flow via Simultaneous-Blowing-Suction Technique,
  • Małgorzata Wojtas: New Technology of Layered Structures Implemented in Selected Gyroplane Components,
  • Dawid Ulma: Investigation of ‘Jump Takeoff’ Possibility for the New Concept of Modern Autogyro.

Udział w konferencji ICAS 2018 pozwolił na zaprezentowanie na forum światowym innowacyjnych technologii opracowanych w Instytucie Lotnictwa, poznanie najnowszych osiągnięć naukowych z dziedziny lotnictwa z całego świata, wymianę informacji i opinii z przedstawicielami innych ośrodków badawczych na świecie oraz nawiązanie kontaktów umożliwiających przyszłą współpracę naukową.

Podziel się wpisem