Engineering Design Center (EDC) właśnie rozpoczęło rekrutację do Akademii EDC – nowego programu edukacyjnego dla kobiet organizowanego pod znaną marką Pani Inżynier w Pracy. Akademia EDC jest skierowana do studentek 3-5 roku studiów technicznych lub absolwentek planujących wkroczyć na rynek pracy. W cyklu czterech spotkań uczestniczki uzyskają wiedzę z zakresu najnowocześniejszych technologii, informacje o branży i zakresie prac wykonywanych przez inżynierów w EDC, oraz zapoznają się z kulturą organizacyjną panującą w EDC.

Dlaczego Akademia EDC jest skierowana wyłącznie do kobiet? Organizatorzy wierzą, że różnorodność pracowników oraz przychylne środowisko pracy zapewniają rozwój, innowacyjność i konkurencyjność. Pani Inżynier w Pracy jest inicjatywą, która ma na celu promocję technicznych kierunków studiów oraz zawodu inżyniera wśród kobiet, w branżach do tej pory uznawanych za typowo męskie. Organizatorzy liczą na to, że uda im się zachęcić więcej kobiet do wybierania studiów technicznych i poszukiwania pracy w branży inżynieryjnej.

Podczas gdy wcześniejsze edycje Pani Inżynier w Pracy były jednodniowymi spotkaniami, połączonymi m.in. z warsztatami tworzenia CV oraz zwiedzaniem infrastruktury technicznej dostępnej w EDC, Akademia EDC pozwoli uczestniczkom na udział w całym cyklu szkoleń. Dzięki temu będą mogły rozwinąć się w wielu zawodowych obszarach, m. in. dotyczących technologii cyfrowych w dzisiejszym przemyśle, a także w sztuce autoprezentacji. Będzie też szansa na sprawdzenie swoich sił podczas praktycznych ćwiczeń biznesowych.

Uczestniczki poznają również specyfikę pracy w warszawskim centrum inżynieryjnym – Engineering Design Center (EDC), które jest wspólnym przedsięwzięciem firmy GE oraz Instytutu Lotnictwa. Inżynierowie z EDC tworzą przełomowe rozwiązania w lotnictwie, energetyce, przemyśle naftowym oraz w obszarze najnowocześniejszych technologii cyfrowych. Akademia EDC będzie doskonałą okazją do tego, by lepiej poznać siebie w roli pracownika oraz by w przyszłości świadomie kierować swoją karierą.

Rekrutacja do programu Pani Inżynier w Pracy: Akademia EDC już trwa. Spotkania odbędą się 1, 8 i 22 kwietnia oraz 13 maja. Ich lista, a także wszelkie inne informacje o programie oraz formularz aplikacyjny są dostępne na stronie edc.pl/akademia.

PaniIzynierwPracy2017_plakat.indd

Podziel się wpisem