Stypendium im. Justyny Moniuszko

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa jest fundatorem stypendium naukowego i płatnego stażu służącego upamiętnieniu Justyny Moniuszko, studentki Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa praktykantki Instytutu w Engineering Design Center, jednej z ofiar katastrofy lotniczej z 2010 roku. Organizatorem Konkursu jest Politechnika Warszawska – Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (MEiL).

Miło nam poinformować, że w lutym 2025 roku wyłoniliśmy zwycięzcę 27. edycji Stypendium im. Justyny Moniuszko!

Laureatem naszego stypendium został student 3. roku Lotnictwa i Kosmonautyki studiów stacjonarnych I stopnia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w łącznej wysokości 13 000 PLN brutto oraz możliwość odbycia płatnego stażu w naszej firmie, co będzie doskonałą okazją do rozwoju zawodowego.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony – następna edycja stypendium planowana jest na jesieni 2025 roku.

Kto może ubiegać się o stypendium?

O przyznanie stypendium naukowego i możliwość zebrania pierwszych doświadczeń zawodowych mogą ubiegać się studenci/studentki trzeciego roku studiów stacjonarnych I stopnia i studiów stacjonarnych II stopnia prowadzonych na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Jaka jest nagroda dla laureata stypendium?

Nagroda w wysokości 1300 zł brutto oraz płatny staż przewidziana jest dla jednej osoby. Konkurs składa się z dwóch etapów, a stypendium jest przyznawane na okres 2 semestrów.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

  • Być studentem/studentką trzeciego roku studiów stacjonarnych I stopnia lub studiów stacjonarnych II stopnia prowadzonych na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
  • Posiadać średnią ocen powyżej 4.0. z ostatniego roku.
  • Wypełnić formularz aplikacyjny zawierający:
    • dane osobowe oraz zaświadczenia z dziekanatu Wydziału o średniej ocen ważonej po punktach ECTS ze wszystkich przedmiotów zaliczonych na studiach z ostatniego pełnego roku na Wydziale;
    • CV w języku angielskim obejmujące maksimum 2 strony formatu A4;
    • esej składający się z 2000 znaków na temat: Why should I be awarded with this grant and why should I be awared an internship at Łukasiewicz Research Network – Institute of Aviation?

Osoby, które spełnią powyższe warunki, a przesłane informacje oraz materiały zyskają najwyższe oceny Komisji zostaną zaproszone do 2 etapu, którym będzie rozmowa kwalifikacyjna. Na jej podstawie zostanie wybrany jeden Laureat/Laureatka.