Branżowy Punkt Kontaktowy „Inteligentna i Czysta Mobilność” działający przy Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa wraz z Polskim Klasterem Technologii Kompozytowych zapraszają na wyjątkowe wydarzenie dla branży kompozytowej na temat najbardziej przyszłościowych trendów technologicznych oraz sposobu finansowania projektów. Spotkanie odbędzie się podczas XXX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach, 7 września 2022 w godz. 10:00-12:00.
Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, a być może dyskusji na temat partnerstw naukowych i biznesowych. Przedstawiciele PKTK opowiedzą o kierunkach rozwoju produkcji kompozytów związanych z przemysłem 4.0 oraz recyklingiem w branży kompozytowej, natomiast naukowcy Instytutu przedstawią światowe trendy dotyczące kompozytów hybrydowych oraz włókien naturalnych.
Agenda wydarzenia oraz rejestracja
Dlaczego warto przyjść:
- zainspirujesz się projektami innych przedsiębiorców i naukowców z branży;
- opowiemy o najlepszych praktykach zwiększających możliwość dofinansowania projektów;
- możesz zapisać się na bezpłatne konsultacje jak pozyskać finanse UE – Horyzont Europa;
Miejsce: Targi Kielce, 7 września 2022, sala G3 (Hala G), godz. 10:00-12:00.
Wydarzenie objęte jest rezerwacją miejsc. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Rejestracja otwarta do 6 września 2022.
__
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: GE, Airbus czy Pratt&Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych, kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.
Sieć Badawcza Łukasiewicz dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania technologiczne. Oferuje biznesowi unikalny system „rzucania wyzwań”, dzięki któremu grupa 4 500 naukowców w nie więcej niż 15 dni roboczych przyjmuje wyzwanie biznesowe i proponuje przedsiębiorcy opracowanie skutecznego rozwiązania wdrożeniowego. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową. Co najważniejsze – przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów związanych z opracowaniem pomysłu na prace badawcze. Łukasiewicz w dogodny sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biznesu. Przedsiębiorca może zdecydować się na kontakt nie tylko przez formularz na stronie https://lukasiewicz.gov.pl/biznes/ ale także w ponad 50 lokalizacjach: Instytutach Łukasiewicza i ich oddziałach w całej Polsce. Wszędzie otrzyma ten sam – wysokiej jakości – produkt lub usługę. Potencjał Łukasiewicza skupia się wokół takich obszarów badawczych jak: Zdrowie, Inteligentna mobilność, Transformacja cyfrowa oraz Zrównoważona gospodarka i energia.